VENTO Tadilat

Mimar - Mühendis ve Uzman Ekipler...İÇERİK TABLOSU : Tıklayınız...

SIHHİ TESİSAT
ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA İKLİMLENDİRME KLİMA VS.
ELEKTRİK TESİSATI
KAPI PENCERE SİSTEMLERİ
BANYO VE WC-TUVALET YAPILANDIRMALARI
İÇ DEKORASYON ÇALIŞMALARI
BOYA BADANA
ZEMİN KAPLAMA
SES - ISI - SU - YALITIMI
MUTFAK DEKORASYON
DIŞ CEPHE UYGULAMALARI
ÇATI UYGULAMALARI
PERGOLE UYGULAMALARI
HAVUZ UYGULAMALARI
BAHÇE PEYZAJ UYGULAMALARI
FERFORJE DEMİR ÇELİK UYGULAMALARI
PLAN PROJE TAAHHÜT UYGULAMALARI
TARİHİ YAPI RESTORASYON UYGULAMALARI
PERİYODİK BAKIMLAR
GÜVENLİK SİSTEMLERİ
VIP HİZMETLER
DİĞER İŞLER - HİZMETLER


BODRUM VENTO TADİLAT : SIHHİ TESİSAT

Evinizde sıvı akışkan geçen sistemlerin tümü bizim çalışma alanımız içindedir. Genel olarak evinizin şebeke hattı girişi ile (ana su sayacı girişi) evinizde tüm su ihtiyacınızı karşılarsınız.

Ne yazik ki suyun sertlik derecesi ve kireç gibi problemlerde tam bu noktada baş göstermeye başlar.

Korozyona (aşınmaya) ve kalıcı tortu birikimine neden olan bu etkenler, zaman içerisinde tesisatınızda ki boru hatlarının aşınmasına veya boru çaplarının daralmasına sebep olurlar.

Aşınmaya uğrayan sistem zaman içinde sizi su kaçakları ile bunaltır. Borulardaki iç çapların daralması ise, suyunuzun yeterince basınçlı akmasını engeller.

Doğru yerlere yerleştirilmemiş armatürler ise (musluklar) kullanırken aslında farkettirmeden zamanımızdan çalarlar, keyfimizi kaçırırlar.

Mutfaktaki armatürün dizaynından dolayı; altında tencere gibi malzemeleri yıkayamamak veya yıkarken etrafa su sıçrayıp durması gibi, küçücük bir ayrıntı bile, özellikle bayanlar için ne büyük bir çiledir.

Ya musluğumuzu açtığımızda borulardaki vınlama sesleri ? Gecenin bir yarısı tüm ev halkının uykusunu kaçırıverir.

Damlatan, kaçıran, istediğiniz yerde olmadığı gibi, istediğiniz zaman çalışmayan ve benzeri bir sürü sinir bozucu konuya burada girmek bile çok sevimsiz olacaktır.

Bahçenizde arabanızı yıkamak, biraz etrafı sulamak bile çok kolayca görüntü kirliliğine sebep olabilmektedir çoğu zaman.

Çalışmayan güneş enerjisi, delik su deposu, sesli hidrofor sistemi, bir duş ile saçlarımızı ağartıveren kireçli sular benzer konu başlıklarından sadece bir kaçıdır aslında...

Peki ama neden ?

Oysaki evinizde eksik olan hiç bir şey yok, herşey tam tekmil. Hatta fazlası var.

Cevap çok basit...

Amaca uygun malzeme seçimi yapılmış olsaydı, yapılacak iş daha iyi planlansaydı, uygulama uzman teknik ekip tarafından gerçekleşseydi, sizce bunlar olurmuydu ?

Onca malzeme ve emek boşuna gidermiydi ? Ya onca yapılan harcama ?

VENTO TADİLAT ;

Ürün odaklı değil, müşteri odaklı çalışan bir sistemdir. Öncelikle sizin ihtiyaçlarınızı anlamaya çalışır. Daha iyi alternatifler için size önerilerde bulunur. Tesisatınızda daha sonrada oluşabilecek isteklerinizi göz önüne alır. Çalışma planını ve sistemi buna göre şekillendirir.

Tüm sistem ekipmanlarında evinizin ve sizin estetik anlayışınıza uygun olanları alternatifleri ile seçerek, size sunar.

Farklı fiyat seçenekleri oluşturarak bütçenize en uygun çözümleri sizinle birlikte oluşturmaya gayret eder.

Su hayattır, hayatı sudan nedenlerle kendinize zehir etmeyin....

BODRUM VENTO TADİLAT : ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA İKLİMLENDİRME KLİMA VS.


Evsel ısıtma ve soğutma sistemlerinin diğer adı konfor iklimlendirmesi adı ile anılır.

Yani ev içindeki ortamda konfor şartlarının sağlanması demektir. Konfor şartları; sağlık şartları ile doğru orantılıdır. Yani sağlıksız bir ısıtma veya soğutma sistemi konfor şartlarını sağlamadığı için hiç bir anlam ifade etmez.

Bir evin kışın ısıtılması , yazın ise soğutulması, ortamdaki nem oranının sabitlenmesi, temiz hava ile beslenmesinin bir çok yöntemi vardır. Kalorifer, şömine sistemi, klimalandırma bunlar içinde en bilinenlerdir.

Konfor şartların oluşumunu belirleyen 2 ana unsur vardır. Bunlardan ilki bu calisma için ayırılan bütçe, bir diğeri ise sağlık sınır şartları.

Konfor şartları oluşturulurken sağlık şartlarından taviz vermemek esastır. Ev içerisinde yaşayanların genel yaş durumu (bebek, yaşlı gibi), sistemin kurulduğu bölgedeki genel iklim şartları, kullanım alışkanlıkları, değişmez sağlık şartları ile en uyumlu halde olmalıdır.

İşte size bir kaç bilimsel gerçek :

Bayan bireyler, erkek bireylere oranla % 20 daha fazla ısı enerjisi üretirler.
Bebekler ve yaşlılar için nem oranı yetişkinlere göre çok daha önemlidir.
Dış ortam ile ev içi sıcaklık farkı 12 dereceyi geçmeye başladığında hastalık riski çok fazla artar.
Olması gerekenden daha yüksek kapasiteli soğutma ısıtma cihazları, vücut üzerinde termal şok etkisi yaratarak, deri yüzeyindeki kılcal damarların hızlı daralıp, hızlı genişlemesine ve rahatsızlığa neden olur.
Evin içinde oluşacak yüksek hava akımı , vücut deri yüzeyinin ısı iletim katsayısını değiştirerek, dengenin bozulmasına sağlar.
İnsan vücuduna çarpan hava akımı için ideal hız 3-5 m/sn dir.

Yukarıda sadece bazıları belirtilen küçük ama önemli detaylar ev içinde ısınma veya soğuma amaçlı kullanılan sistemlerin seçilmesinde ve uygulanmasında çok önemli rol oynarlar.

Isıtma veya soğutma amaçlı kullanılacak sistemlerin her biririnin enerji verimlilikleri de çok önemlidir. Tükettikleri enerji (elektrik, sıvı yakıt, katı yakıt vs.) birim fiyatı ve sağladıkları verimlilik mutlaka dikkate alınmalıdır.

Gerek küresel bakış açısına göre, gerekse ülkemiz gerçeğinde enerjinin önemi her geçen gün artmaktadır. Bu enerji tüketimi düşük, verirmliliği yüksek, işletme maliyeti alt seviyelerde olan ve artığı ile çevreyi kirletmeyen sistemlere yönelmek her zaman için faydalı olacaktır.

VENTO TADİLAT ;

Mühendislik hesapları dahilinde, sağlık koşullarınız ve kullanım kolaylığınızı dikkate alarak uygun ısıtma ve soğutmasistemlerine ait ,çözüm önerilerini sizlere alternatifleri ile sunar. Her birinin ayrı ayrı avantaj ve dezavantajlarını aktarır.

Karar verilen sistemde güncel fiyat avantajlarını, uygun markalar üzerinde birleştirir.

Evinizin genel dizaynına uygun görsel özelliklere sahip ekipmanların montajını sağlayarak sizin tam anlamı ile KONFOR ŞARTLARINA ulaştırır.

Keyfini sürme görevi ise size aitir...

BODRUM VENTO TADİLAT : ELEKTRİK TESİSATI


Ne yazik ki bazı evlerde elektrik kullanmak cin küp yapmaktan çok daha zordur.

Oysaki her prizde 220 V elektrik olduğu ve her açma kapama anahtarının bir aydınlatmayı açıp kapadığı düşünüdüğünde kullanımın neden bu kadar zor olduğunu insan mantığı algılamakta güçlük çekmektedir.

Her elektrikli aletininiz, her pirizde çalışmaz. Öncelikle bunu keşfetmeniz gereklidir. Keşfetmenizde yetmez, ezberlemeniz ve gelen misafirlere de ezberletmeniz lazımdır.

Elektrikli ev aletleri arasında tuhaf bir bağ vardır. Mesela bulaşık makinanız çalışırken, fırınınız çalışmaz. Fırın çalışırken, klima devreye girmez. Klima devreye girerken tv ekranı kararır ve sonra tekrar canlanır. Tv yi çalıştırdığınız prize asla ütü fişi takılmaz. Ütünün çalıştığı odada bilgisayarı kapatmakta fayda vardır.

Nedir bu ? Bunlar arasında bir akrabalık bağımı var acaba ? Bazıları birbirini çok seviyor, bazıları ise birlikte iş yapmaya asla tahammül edemiyor mu ?

Üst üste atan sigortalar, gerilen sinirleri kopma noktasına yaklaştırır yavaş yavaş. Kendinizi bir ev içinde değilde, koskoca endüstriyel bir tesisin enerji yönetiminden sorumlu şef gibi hissediverirsiniz.

Bir gerçeği kabul etmek lazım. Doğal olarak, son yıllarda hızla gelişen çağdaş yaşam standartları, evimiz içinde elektrikli ürünlerin sayısını hızla artırdı. Eskiden bir odada tek bir priz, bir tavan lambası ve açma kapama anahtarı (düğmesi) olurdu. Tavan lambası için 60 mumluk bir apmul takılıverirdi. Prizi çoğu zaman kullanmazdık. Belki bir tv için kullanırdık. Ara sıra belkide elektrik süpürgesi için.

Ya şimdi ? O pirize kimler ortak ? Tv, bilgisayar, printer (yazıcı), adls box, müzik seti, telefon şarj aleti, dvd, uydu reciver, masa aydınlatması, telefon alıcısının adaptörü, ara sıra fırsat olursa elektrik süpürgesi...

Bu sadece bir oda için verilen örnekti. Bulaşık makinası, çamaşır makinası, elektrikli termosifon, buzdolabı, elektrikli fırın, ütü, mikser, mutfak robotu, elektrikli ızgara, klima, kat kaloriferi, hidrofor, bir sürü şarj aleti, bir çok mutfak küçük el aletleri bu listeye kolayca ilave edilebilinir.

Kabul etmek gerekir ki, eski elektrik tesisatları güncel ihtiyaca cevap verecek tarzda ve donanımda değildir. Tesisatın zayıf olması, aşırı yüklenme durumunda ısınmaya yol açmakta ve sigortaların atmasını sağlamaktadır.

Küçük bir hatırlatmanın tam yeridir : ATAN SİGORTALAR sizi lütfen memnun etsin. Atmaması durumunda (eğer sigorta sistemi arızalı ise) tesisatının aşırı akım nedeni ile ısınmaya devam edecek, kablolar erimeye başlıyacak ve muhtemel bir yangının başlangıcı olacakdır.

Henüz ; çağdaş ihtiyaçlara tam anlamı ile cevap verecek aydınlatma armatürlerinden, ev içine yaşamı kolaylaştıracak elektrikli, uzaktan kumandalı sistemlerden bahsetmedik bile...

Çünkü altyapısı müsait olmayan elektrik tesiatı üzerine konulacak her türlü elektrikli ürünün kısa sürede arızalanacağını ve yaşamsal tehdit oluşturacağını hepimiz kabul etmekteyiz.

Elektrik sistemi çalışmalarımız aynı zamanda telefon, udyu anten, bahçe aydınlatma gibi çalışmalarıda kapsamaktadır.

VENTO TADİLAT ;

Önce güvenlik anlayışı ile, elektrik sisteminizi kontrol ederek, yapılması gereken revize planını oluşturur. Bu konuda maliyet unsurlarını göz önüne almaz. Maliyet gereği güvensiz bir tesisat oluşturmaz. BU çalışmayı yaparken evde mevcut kullanılan enerji yükünü dikkate aldığı gibi, ilerleyen zamanlarda sisteme ilave edilecek muhtemel enerji tüketim araçlarınıda göz önüne alarak, planlamasını sonuçlandırır.

Genel tesiatın yapılandırılmasının dışında , kullanım arçaları, prizler, anahtarlar, swiçler, aydınlatma armatürleri gibi tüm kullanım ekipmanlarının seçimlerini sizinle birlikte , evinizin genel dekorasyonuna uygun olarak yapılmaktadır.

Her çalışmamızda olduğu gibi elektrik tesisatı çalışmamızda da internet üzerinden bilgilendirme, internet üzerinden ürün seçimi ve planlama yapmak standart çalışmalarımız arasında yer almaktadır.

BODRUM VENTO TADİLAT : KAPI PENCERE SİSTEMLERİ


Evlerimizin kapı ve pencere sistemleri :

Fonksiyonel olmaları,
Güvenliği sağlamaları,
Isı, ses ve su yalıtımı ile sızdırmazlık oluşturmaları,
Bakım kolaylığı,

gibi özellikleri ile evimizin olmaz ise olmaz unsurları içinde yer alırlar.

Kalite ve estetiğin uyumlu birleşmesi ile evimizin genel görünüşünü etkileyen en önemli ögelerden birisini oluştururlar.

Evimizde tüm kapı ve pencere yönlerini bir anlığına tersine çevirdiğinizi düşünün. Yani sola açılan kapılar sağa, sağa açılan pencereler sola açılsın. Hatta kapılarda içeriye açılanları dışarıya, dışarı açılanları da içeri doğru açalım.

Ne büyük bir kaos değil mi ? Belkide biraz dikkat ettiğimizde aslında bu kaosu yaşadığımızı da tespit edebiliriz.

Sözün özü şudur ki; mükemmel bir kapı pencere grubu bile eğer uygun yönde uygun tarafa açılımı gerçekleşmemiş ise fonsiyonlarını kaybetmiş demektir.

Kullanım alışkanlıkları, evin içinde ki yerleşim planı tüm bunlara etkendir.

Eğer sızdırmazlık ile sıkıntılar varsa, su, ses ve ısı yalıtımını yeterince sağlanmadığını düşünüyorsanız,

Yaptığınız bakımlar ile netice alamaz duruma geldiyseniz,

Güvenlik açısından yetersizlikler hissediyorsanız,

Evin genel görüntüsünü olumsuz etkileyen bir durumdaysa,

Artık kapı ve pencere sistemlerinizi ele almanın vakti gelmiş demektir.

Önünüzde ahşap, pvc, alüminyum, çelik, pres kaplama gibi bir çok seçenek var. Kalınlıkları, malzemesi, renkleri, açılımları, derken yorulmayınız lütfen...

Hele ki söküm, kırım, denizlik, mermer, montaj gibi keyifsiz konularda hiç canınızı sıkmayınız.

VENTO TADİLAT ;

Kullanım alışkanlıklarınız, evinizin genel mimari durumu, istediğiniz fonsiyonel özellikler, vb. bir çok konuyu sizin adınıza çalışarak, muhtemel olası alternatifleri, uygun fiyat seçenekleri ile size sunar.

Siz sadece istediğiniz uygulamanın kullanıma hazır halde ki durumunu görürsünüz.

Vento Tadilat çalışma alanında hiç bir çalışma izi bırakmaz.

BODRUM VENTO TADİLAT : BANYO VE WC-TUVALET YAPILANDIRMALARI


Islak hacimler kapsamında olan banyo ve tuvaletlerimiz sürekli su ile temasta bulunduklarından dolayı, evimizin özel konumlu alanlarını oluştururlar.

Özellikle su sızdırmazlık ve su akışının düzenli gerçekleşmesi gereken banyo ve tuvaletlerimizde küvet, duşa kabin, tuvalet taşı, tuvalet rezervuarı, lavabo gibi demirbaş malzemeler ile su ısıtıcısı, armatürler, havluluk, ayna , dolap vb. aksesuarlar yerleşim açısından son derece önem kazanmaktadırlar.

Sizinde çok iyi bildiğiniz üzere ; bazı banyolar veya tuvaletler çok küçük olmlarına rağmen çok ferah ve rahat kullanıma sahiptirler. Oysaki büyük banyo ve tuvaletler ise, son derece kullanımsız ve çok dar alanlar oluştururlar.

Banyo ve tuvaletler sadece zemin alnı olarak değil, duvarları itibari ile de kullanılması gereken alanlardır.

Kullanım esnasında mümkün olduğunca, açık zeminlere daha az su düşmesi hedeflenmelidir. Böylelikle gerek hijyen açısından, gerekse suyun kaydırma özelliğinden dolayı sağlıklı ortamlar elde edilir.

Suyun tahliyesi kadar içeride oluşan nemli havanında tahliyesi banyo ve tuvaletlerimizde önem kazanır.

Yaşlılar ve çocuklar açısından ise farklı donanımlar ile çözüm bulmak gerekir. Örneğin ; yüksek bir küveti veya duş panelini bir yaşlının kullanabilmesi oldukça güç ve tehlikelidir. Denge problemi yaşandığı taktirde hiç de hoş olmayan sonuçlar doğurabilmektedir. Çocukların ulaşamıyacağı duş ve lavabo armatürleri ise, ebebeynlerin çocuklara her seferinde refakat etmelerine neden olacaktır.

Acil durumlarda (düşme, baygınlık geçirme vb.) banyo ve tuvaletlerin kapılarının açılabilmesi dahi düşünülmesi gereken konular arasında yer almaktadır.

Misafirlerimiz açısından ise, evimizin ziyaret edilmesi önlemez kısımlarıdır bu yerler.

Bu nedenle estetik, derli toplu ve hep kullanıma hazır halde olmalıdır banyo ve tuvaletlerimiz.

Banyo ve tuvaletler insan yaşamında, apaçık söylenmese de, bir çok insan için kendini tecrit edebildiği sayılı alanlar arasındadır.Bir başka söylemle yanlız kalınabilen nadir alanlar içindedir.

Tüm bu nedenler bu alanların daha özenli ve kişisel olmasını sağlar ve itina ister.

VENTO TADİLAT ;

Banyo ve tuvalet alanları üzerinde mümkün olan olsaı tüm kombinasyonları kullanarak , kullanım planları hazırlar. Bu planları sizin bilginize sunarak son şeklini verir.

Uygulama için gerekli seramik gibi zemin ve duvar kaplamaları ile tuvalet taşı, lavabo, rezervuar, musluk bataryaları, kuvet, duş teknesi, duşa kabin vb. tüm malzemelri internetten seçmenizi sağlar.

Uygulama ve malzeme netleştikten sonra sızdırmazlık maksimum estetik anlayışı ile sizi hayalinizdeki banyo ve tuvalet ile buluşturur.

Çağdaş çözümler, huzurlu kullanımlar için biz burdayız...

BODRUM VENTO TADİLAT : İÇ DEKORASYON ÇALIŞMALARI


Evimiz içinde zorunlu kullanıma haiz olan, tüm malzeme ve çalışmların dışında kalan, ancak bütünün tamamlanmasına katkı sağlayan materyallere ve uygulamalarına iç dekorasyon adını veriyoruz.

Dilerseniz bir kaçını burada sıralayalım :

Kartonpiyer uygulaması, perde askıları ve perdeler, duvarlarda yapılan niş ve kemer uygulamaları, tüm askı, tutamak ve dekoratif raf grupları, gömme aydınlatmalar, gömme ve açık dolap sistemleri, mobilya uygulamaları bunlardan sadece bir kaçıdır.

Dekorasyon çalışmaları tam anlamıyla, kişisel tercihlerin, renklerin, dokuların hüküm sürdüğü bir alandır.

Her ne kadar iç mimari ile ilgili genel yaklaşımlar sınırları oluştursada her biri birbirinden benzersiz görsel dizaynlar elde etmek mümkündür.

Peki en mükemmeli hangisidir?

Tabiyki sizin kendinizi en mutlu hissettiğiniz dizayn en mükemmel dizayndır.

VENTO TADİLAT ;

İstenilen temel talepleri listeler , ardından mevcut eldeki ürünlerin dışında yeniden üretilebilecek, imal edilebilecek (ahşap, demir perforje gibi) ürünlerin araştırmalarını yapar.

Son çizgiler yine sizlerle son halini alır. Geriye kalan uygulamaya geçmek ve görsel anlamda en mükemmelini tatbik etmektir.

Vento Tadilat, mükemmelliğin ayrıntılarda gizli olduğunu bilir ...

BODRUM VENTO TADİLAT : BOYA BADANA


Renk kartelalarından renk beğenmek ne kadar güzeldir değil mi?

Biraz açık rengi, biraz koyusu derken hayalinizdeki rengi seçmek ve sonucunu heyecanla beklemek ne muhteşemdir ?

Bütün çalışmlar bitmiş, her şey yerli yerine problemsiz montaj edilmiş ve hatta evinizde eşyalarınızda var. Bir boya, bir badana çalışması ve herşey kendini daha hoş göstercektir.

Üstelik boyanında en iyisi, en hijyeni, en nefes alanı, en hızlı koruyanı, en kokusuzu, enlerin eni seçilmiştir.

Peki sonuç ?

Tüm mükemmel çalışmanın üzerine bir boya çalışması düşünün. Seçtiğiniz renk ile uygulama sonucu oldukça farklı. Üstelik yanlışlıkla iç cephe rengi, dış cepheye, dış cehpe rengi de iç cepheye yapılıvermiş.

Kapı ve pencere doğramalarınız da üzerlerine biraz bulaşıvermiş.

O size yadigar olarak bırakılmış masa örtüsünün üzeri, koltuğun kol dayama yeri, halıların birazı da bu renklerden payını almış.

Üstelik bir de yerlerde, birileri boya ile ayak izi süsü vererek dekoratif çalışma mı yapmış ne ?

Böyle bir durumda insan bunun kötü bir rüya olmasını ne kadar da ister değil mi?

Lütfen endişe etmeyin, bunların hepsi kötü bir rüya, Vento Tadilat iş başında.

VENTO TADİLAT ;

Boya ve badana yapılacak yerler için teknik olarak uygulanması en uygun olan boya gruplarını sizin için kategorize eder.

Sizinle birlikte malzeme ve renk seçimini yapar. Uygulama öncesi tüm mevcut durum koruma altına alınır. Sıva onarımlarını tamamlanarak boya öncesi hazırlıkları sonuçlandırır. Her türlü olumsuz iş akışına karşılık, boya çözücülerini hazır tutar. İş başlar, boya badana sonuçlanır, tüm kontroller anlık gerçekleştirilir.

Vento Tadilat, boya badana çalışmasını bir ressam hassaiyeti ile yaparak size teslim eder.

BODRUM VENTO TADİLAT : ZEMİN KAPLAMA


Ev içerisinde duvar boyalarından sonra en fazla bütünlük sağlayan kısım zemin yani yer döşemeleridir.

Aynı zamanda evin içinde en çok kullanılan kesimdir. Tüm yapılanma üzerinde gerçekleşir. Mobilyalarımız, eşyalarımız, evimizin içindeki hemen hemen herşey zemin ile bütünleşir.

Bu bütünleşme kimi zaman eşdeş olabildiği gibi, kimi zamanda kontras tercihler ile ön plana çıkar.

Zemin yüzeylerin yoğun kullanımından dolayı, eskime payı, hizmet süresi, dayanınıklılık gibi özellikleri oldukça önemlidir.

Diğer yandan; estetik ve tercihlerden dolayı, kullanılacak malzeme, uygulama yöntemi, renk ve desen seçenekleri oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar.

Seramik içerikli malzemeler, lamine ve laminant parke uygulamaları, doğal ahşap kaplama, halı ve vinil (vinly) uygulamaları, zemin kaplama seçeneklerinden bazılarıdır.

Her bir seçenek kendi içinde farklı uygulama yöntemleri, renkler, desenler ile farklı sonuçlar elde edilebilmesini sağlamaktadır.

Evimizin çok büyük bir kısmını oluşturan zeminin, bize fazlaca seçenekler sunabilmesi aslında büyük bir avantajdır.

Önemli olan doğru malzemenin, doğru şekilde uygulanmasıdır.

VENTO TADİLAT ;

Uygulanmasını istediğiniz alanlarda keşif yaptıktan sonra, uygun olan malzemeler hakkında size bilgi aktarır.

Malzeme seçimi ve uygulama yöntemi belirlendikten sonra, yine internet üzerinden renk desen seçimi gerçekleşecektir.

Evinizin içinde zemin kaplamanızın değişimi ile yepyeni bir mekana kavuşacaksınız...

BODRUM VENTO TADİLAT : SES - ISI - SU - YALITIMI


Sesi geçirmeyen, ısıyı dışarıya kaçırmayan, suyu içeri sokmayan ev, kuşkusuz en ideal evdir.

Bu özelliklere sahip bir eve ulaşmak aslında çok kolay ve çok düşük bir maliyettir. En önemli şartı ise evin ilk yapımı sırasında bu detayların düşülmesi ve uygulanmasıdır.

En basit anlamda, çokça bilinen adı ile cam yünü veya strofor ile btm içerikli su izalasyonu sağlayan malzemelerin, evin ik inşası sırasında kullanılması toplam maliyetin içinde küçük bir pay oluşturmaktadır.

Ancak genel olarak ülkemizde, görünmeyenin bedeli olmaz anlayışı ile kullanılmayan bu ve buna benzer izalasyon malzemeleri kullanılmamakta ve sonraki uygulamalarında daha fazlaca bir maliyet getirmektedir.

Ancak konfor şartları, enerji tasarrufu ve mevcut diğer malzemelerin korunma zorunluluğu düşünüldüğünde, evlerimiz için zararın neresinden dönülse kardir, diyerek kolları sıvamakta fayda olacaktır.

Isı yalıtımı amaçlı doğru yapılan her çalışma, işletme maliyetlerini açısından mutlaka geri dönüşü sağlar..

Su yalıtımı ile ilgili doğru yapılan her çalışma ise, binanınız yapısal özelliklerinin güçlü ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Ses yalıtımı daha fazla konfor şartları açısından değerlendirilecek bir unsurdur.

Isı, su ve ses yalıtımına ilişkin bilinen ve kullanılan bir çok malzeme mevcuttur. Pamuktan, mantara, ekspande polistrenden, bitum içerikli membrana, cam yünü çeşitlerine kadar sayılabilecek birçok malzeme...

Ve en önemlisi her uygulamada olduğu gibi; uygulamanın amaca hizmet etmesi, amaca uygun malzeme seçimi ve doğru uygulama.

Özelikle doğru uygulama bu tip çalışmların hemen hemen yarısını oluşturur. Genelde uygulama hataları, su ve ısı yalıtımı yapmaya çalışırken, yeni su sızdırma noktaları ile ısı köprüleri oluşmasına yol açar.

VENTO TADİLAT ;

Görsel özelliklerin daha arka planda kaldığı bu çalışmalarda, öncelikle problemi tespit eder. Eğer problem yok, yeni bir uygulama ise, amaca uygun malzeme seçimi yaparak, konu ilgili size bilgi aktarır.

Uygulama sonuçlandıktan sonra, yapılması mümkün olan testleri gerçekleştirerek, çalışmayı sonlandırır.

Sessiz, akmayan ve sıcacık bir ev sizinde hakkınız ve bu Vento Tadilat ile çok kolay ...

BODRUM VENTO TADİLAT : MUTFAK DEKORASYON


Mutfak alanları, bir evin en aktif kullanım alanlarının en başında gelir. Evimizde diğer hiç bir alanı aslen bu kadar yoğun ve fonsiyonel kullanmayız. Küçük ölçekli bir atölyeden kesinlikle farksızdır.

Biraz düşünürseniz sizde hak vereceksiniz. Aynı bir atölye gibi çalışır. Üretim yapar. Evin hiç bir yerinde bu kadar yoğun alet, edavat, makina, elektrikli cihaz yoktur. Üstelik hepsi fonksiyonel, hepsi ayrı bir amaca hitap etmektedir.

Yani hiç bir ekipmandan feragat edilmesi söz konusu olamaz. Ödün verdikçe üretimin kalitesi düşer ve ev halkından kimse bunu istemez.

Apaçık bir çalışma ortamı olan mutfaklarda, yapılan yemek çalışmalarını, iş konumundan keyifli zamanlar konumuna dönüştürebilmek için fonsiyonel ve zevkli tasarımlar kullanmak gerekmektedir.

Mutfağın fonsiyonel, ağır şartlarda kullanıma uygun, ergonomik ve bir o kadarda estetik olması gerekmektedir.

Bu nedenle genel olarak bir evin içinde en uzun soluklu ön çalışmlar, planlamalar mutfak detaylarında olur, olmasıda gerekir.

Hiç bir fazla gereksiz detayın olmaması gereken mutfaklarda, aynı bir imalathanede ki gibi, ekipmanların kullanım sırasına dahi dikkat edilmelidir.

Elektrik ve sıhhi tesisatta ileriki yıllarda oluşabilecek problemlerde acil müdehale ve onarım imkanlarını da içinde barındırmalıdır.

Buzdolabı kapı yönü, bulaşık makinası kapak açılım açısı, tezgah üstü aydınlatmalar, çekmece stoperleri, camlı bölmelerin güvenliği, havalandırma sistemi, evye ve armatür detayları, ocak yanı payları, fırın altı dolapları, şaraplık, malzeme seçimi, renk desen oluşumları derken; birbirine eklenen talepler hayalinizdeki mutfağı tarif eder.

Yine kullanım alışkanlıkları ve kişisel tercihler dizaynın ana hatlarını belirleyecektir.

VENTO TADİLAT ;

Mutfak kullanım alışkanlıklarınızı ve isteklerinizi ön planda tutarak, mutfağınızın genel mimari ölçüleri içinde size farklı kullanım tarzlarında mutfak dizaynları sunar.

Kullanım şartlarına göre en uygun tarz belirlendikten sonra, malzeme, renk, ve desen seçenekleri içinde seçim yapmanızı sağlar.

Tüm bunlar kesinleştikten sonra, üretim ve montaj gerçekleşir ...

Hayal ettiğiniz mutfağa ulaşmanız sadece bir tıklama kadar uzağınızda....

BODRUM VENTO TADİLAT : DIŞ CEPHE UYGULAMALARI


Evimizin dış cephesi; yapımızın kostümü gibidir.

Hem olabildiğince şık olmalı, hem rahat kullanılmalı hemde yapımızı korumalıdır.

Ülkemizde dış cephe uygulama sistemleri oldukça fazla seçenek bulunmaktadır.

Doğal ahşap cephe kaplamaları, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, kompozit levha giydirme sistemleri, doğal taş kaplama, silikon cephe giydirme sistemleri, mineral liftli ısı ve su yalıtım malzemeleri, polimer içerikli malzemeler, pvc kaplamlar, kauçuk esaslı malzemeler, yaltım kimyasalları, en bilinen adı ile mantoloma yöntemleri, bunlardan bazılarıdır.

Dış cephede mükemmel tek bir çözüm yoktur.

Aşağıdaki 3 konuya en iyi cevap veren uygulama hedeflenir :

1-Mekanik şartlar ; Dış cephenizde amaçlanan teknik koşullardır.
2-İklim şartları ; evin bulunduğu bölgede yaz ve kış iklim koşullarını kapsar.
3-Kişisel tercihler ; estetik ve dizayn ögelerini içerir.

Bu maddelerden de açıkça anlaşıldığı üzere, gerçek ve keyifli dış cephe uygulamaları, teknik gereksinimler ile kişisel tercihlerin tek bir potada eritilmesi üzerinedir.

Eğer dış cephede mekanik etkiler ve iklim şartları dikkate alınmaz ise, yapılan uygulama çok kısa bir süre içinde olumsuz neticeler vermeye başlar. Gerek görsel açıdan gerekse binanın dış cephseine vereceği yorgunluk açısından tam bir problem haline dönüşür.

Yine bir çok çalışmada olduğu gibi, dış cephe çalışmasında da uygulama yöntemi en az malzeme kadar önem taşır. İyi seçilmiş malzeme , sadece iyi bir uygulama ile hayt bulabilir. Aksi taktirde sonuç alınması imkansız gibidir.

VENTO TADİLAT;

Yapınızda, evinizde dış cepheye ilişkin ön keşfini yaptıktan sonra, sizi bölgesel iklim şartları ve zorlayıcı mekanik unsurlar hakkında bilgilendirir.

Hangi malzemelerin kullanılabileceği ve hangi malzmelerin neden kullanılamıyacağı konusunda size bilgi verir. Uygun malzeme ve yöntemler belirlendikten sonra, fiyat çalışması yaparak tercih yapmanızı kolaylaştırır.

Renk, desen, şekil konusunda seçimler yapmak ise işin en keyifli kısmı olacaktır.

Biz teknik detayları çözerken, sizde katoglardan seçimlerinizi yapınız ....

BODRUM VENTO TADİLAT : ÇATI UYGULAMALARI


Çatılar evimizin aslen atmosfere en açık alanlarıdır. Bir başka ifade ile binamızın tüm atmosferik şartlra karşı, en üstte koruyu kalkanı gibidir.

Eğer yağmur, kar, dolu gibi yaşılarda çatı örtünüz sızdırmazlık sağlıyorsa ;
Yüksek süratli rüzgarlarda mukavemet gösterebiliyorsa ;
Güneşin etkisi en alt seviyede binanıza aktarıyorsa ;
Akıntı yönü ve sıvı tahliye kanalları muntazam çalışıyorsa;
Size kontrol ve bakım imkanı sağlayan bir dizaynı varsa ;
Ve siz genel görüntüsünden memnun iseniz ;

Evinizi kullandığınız süre içinde çatınızın varlığı veya yokluğunu hiç hissetmezsiniz.

Ancak ;
Yağmur yağdığında akıyor mu ?
Sert rüzgarlarda parçalanır mı ?
Kar yağışında çöker mi ?
Güneş yazın yine bunaltacak mı ?
gibi soruları sıkça kendinize soruyorsanız ;

Çatı sizin korkulu rüyanız olmuş demektir.

Aksi durumda yaşayacağınız olumsuz bir durum, evinizin içinde yaptığınız diğer masraf kalemlerinide riske atacaktır.

VENTO TADİLAT ;

Çatı karkasınızı veya çatı örtünüzü inceleyerek , alınması gereken tedbirler ve uygulama yöntemleri hakkında size bilgi vererek, alternatifli çözümler sunar.

Onayınızla birlikte çalışma başlar ve en sert hava şartlarınızda güven içinde olmanızı sağlar...

BODRUM VENTO TADİLAT : PERGOLE UYGULAMALARI


Ahşap, çelik konstrüksiyon, perforje tarzı pergole çözümlerimiz arasında yer almaktadır.

Açık alan kullanımlarında, öncelikle güneşin direkt etkisinden bizleri koruyarak, dış mekanların tadını, yazında çıkarmamızı sağlayan düzeneklerdir pergoleler.

Aynı zamanda eviniz ile bütünleşerek, dış görünüşü güzelleşiren materyallerdir.

Dış ortam etkilerine açık olduğu için, hedef minimum bakıma ihtiyacı duyulacak sistemlerdir.

Bundan dolayı malzeme seçiminden sonra üzerine uygulanacak koruma malzemesi (boya, vernik vs.) oldukça önem taşır.

Değişen sıcaklık değişimlerine olabildiğince uyum sağlayabilmeli, aynı zamanda temizliği kolay gerçekleşmelidir.

VENTO TADİLAT ;

Uygulama imkanları olan pergole sistemlerini çözümleyerek, farklı estetik seçeneklerini sizin onayınıza sunar.

Pergole uygulaması evinizin dış görünüşüne ayrı bir estetik katacaktır.

BODRUM VENTO TADİLAT : HAVUZ UYGULAMALARI


Deniz yerine havuz tercih edenlerin bahçelerinde görek istedikleri bir yapılanmadır havuz oluşumları.

Bir diğer havuz uygulama ise yine çelerimizde yer alan süs havuzlarıdır.

Her ikisinde de kullanıcı tarafından ön planda olan kullanım özellikleri ve genel ölçüleridir. Ve aslında havuz yapımının en kolay kısmıdır bu özellikler.

Havuzun en önemli öğesi ise sizinde bildiğiniz üzere sudur. Su havuz imalatlarında en zorlayıcı etkendir.

Suyun havuza alınması, sirkülasyonunun sağlanması, şartlandırılması, hijyen koşullarının oluşturulması son derece dikkate alınması gereken konulardır.

Özellikle suyun korozyon etkisinden dolayı, seçilecek mekanik ekipmanların özenle belirlenmesi gerekmektedir.

Bir diğer yandan kapalı hacim içine alınan su (havuz gibi) sızdırmazlık riskine karşı çok iyi izole edilmelidir.

İç size komik ama genelde yaşanan olumsuzluklardan sadece bir kaçı :
Akşam doldurduğunuz havuz, sabah boşalabilir :)
Havuzda yüzerken suyun yüzeyinde pas tabakası görebilirsiniz :)
Sirkülasyon sisteminiz kavitasyondan dolayı çalışmaz.
Havuz kenarı yürüme bantlarınız çökmüş olabilir.
Havuz içi zemin kaplamalarınız, zamanla yerlerinden atabilir.

Problem oluştuğunda gnel olark bakım ve onarımı yüksek maliyetler oluşturan havuz sistemleri, hata emniyet faktörleri yüksek tutulması gereken bir iş alanıdır.

VENTO TADİLAT ;

Havuz uygulamalarında mutlaka olması gereken, olmaz ise olmaz şartları taşıyan teknik konuları öncelikle sizinle paylaşır. Bunların maliyetleri konusunda sizi bilgilendirir.

İstediğiniz yönde ve alternatifli olarak geliştirilen projleri size sunar. Malzeme renk, desen ve uygulama şekli yine sizinle beraber belirlenerek, çalışmayı başlatır.

Siz sadece tertemiz ferak havuzunuza girersiniz ve/vey bahçenizdeki süsü havuzunun sesi ile kendinizi dinlendirirsiniz.

BODRUM VENTO TADİLAT : BAHÇE PEYZAJ UYGULAMALARI


Bahçelerimiz, doğayla kucaklaştığımız, en kolay ulaştığımız mekanlardır.

Bahçemizdeki bitkiler ise, her biri kendi içinde ayrı bir Dünya' ya sahiptir.

Bahçemizdeki aydınlatmalar ?

Bahçemizdeki yürüme yollları ve diğer sert zeminler ?

Araç park alanımız ?

Bahçe duvarlarımız ?

Ya bahçe sulama ve drenaj (tahliye) hatlarımız ?

Sizinde gördüğünüz üzere, aslında bahçe sadece bitki ve çimden ibaret bir mekan değildir.

Tümü komple düşünüldüğünde peyzaj ortaya çıkar. Her biri birbiri ile gerek görsel, gerekse fonsiyonel açıdan bütünleştiğinde bahçemiz istediğimiz özelliklere kavuşur.

İlkim şartları ve toprak yapısı genel olarak bitki örtüsü ve dış mekan malzemelerin seçiminde oldukça etkendir.

Sadece doğru seçimler, doğru ve istenilen sonuçları verirler.

VENTO TADİLAT ;

Bahçe çalışmalarında , bahçenizi bir bütün olarak değerlendirir ve size farklı seçeneklerde çözümler sunar. Görüşlerinizle şekillendirir.

Kullanım ve bakım şartlarınıda içeren bu çözümlerden seçiminiz üzerine çalışmalarını başlatır.

Gerekli gördüğünüz durumlarda bahçe bakımınızı üstlenir.

Denizin mavisi ile bahçenizin yeşilinin sizi kucaklamasını sağlar...

BODRUM VENTO TADİLAT : FERFORJE DEMİR ÇELİK UYGULAMALARI


Evimizin bazı alanları demir doğrama donanıma sahiptir.

Balkon ve merdiven korkulukları, bahçe çevresi, dış cephe kapı ve pencereleri üzerine demir parmaklıklar bunlardan bazılarıdır.

Bunlara ek olarak dekoratif amaçlı kullanımlarda söz konusudur.

İhtiyaçtan dolayı tamamlayıcı olan bu malzemeler, evin genel estetik yapısına uygun konstrüktif dizayna sahip olmalıdırlar.

Aynı zamanda güvenlik unsurlarından dolayı, kopma, kırılma, kesilme gibi mukavemet özelliklerinin yeterince iyi olması gerekmektedir.

Dış ortamlarda kullanılması durumunda ise, bakım ihtiyacı en az olacak şekilde koruma amaçlı boya ve kaplamalarının yapılması zaruridir.

Kullanım sırasında ise, kesici , delici, zarar verici dizanylardan uzak durmakta fayda olacaktır.

Tüm bu mekanik şartlar estetik ile birleştiğinde demir doğrama - ferforje çalışması bir anlam kazanır.

Aksi taktirde insan bir anda ev içerisinde yaşarken kendini demir atölyesinde hissedebilir ve tabiyki bunu kimse istemez.


VENTO
TADİLAT ;


Bu tip tasarımların tamamında öncelikle kullanım amacınıza yönelik uygun cevaplar verebilecek mekanik özelliklerde malzeme seçimlerini yaparak, hazırlanan tasarımlar ile birlikte sizin beğeninize sunar.

Görüşlerinizle birlikte son revizeler tamamlanır ve onayınız ile çalışmalarına başlar.

Soğuk bir demirin, sevimli sıcak bir kullanım aracına nasıl dönüştüğüne sizde şaşıracaksınız ...

BODRUM VENTO TADİLAT : PLAN PROJE TAAHHÜT UYGULAMALARI


Plan çalışmalarımız :

Evinizde yapılacak tadilatın, yapılacağı alanların planları ihtiyaca göre ölçekli, ölçeksiz veya 3 boyutlu olarak tarafımızdan çizilir. Bunlar uygulama planlarıdır.

Bu planlar sizin isteğinize bağlı olarak internet üzerinden her bilgisayarda açılabilecek tarzda size gönderilir. Veya kargo yolu ile size ulaştırılır.

Böylelikle yapılacak işin şekli ve ölçüleri konusunda bilgi sahibi olursunuz.

Plan çalışmaları defalarca yapılarak sizin istediğiniz uygulama elde edilene kadar devam eder.

Plan çalışmalarımızda, mimari, elektrik, sıhhi tesisat gibi detaylar bulunur. Planlar eskiz (taslak) niteliğindedir.

Plan çalışmalarımız standart çalışmalarımız içindedir ve ek ücret talep edilmez.

Proje çalışmalarımız :

Eğer evinizde yapılmasını istediğiniz işler, ilgili yerel yönetim tarafından projeli işler kapsamına alınmış ise veya tadilat projesi gereksinimi var ise; tadilat ve izine esas teşkil edecek resmi projeler tarafımızdan çizilir.

Diğer taraftan, arsanız üzerine resmi yeni bir yapı yapmak istiyorsanız, inşaat ruhsatına esas teşkil edecek geçerli resmi projelerin çizilmesi ve onaylatılması gerekmektedir.

Yeni bina inşaatında gerekli olan mimari, inşaat (statik), elektrik, sıhhi tesisat gibi zorunlu projeler, bölgenin imar uygulamasına ve yapı kullanım izni almasına müsade edecek tarzda çizilerek, onaylatılır.

Doğal olarak, yeni bina projelendirmeleri tam anlamıyla sizin istekleriniz ile teknik şartnamelerin ön gördüğünü ölçüler arasında gerçekleşecektir.

Bu tip proje çalışmalarında, yine talepleriniz doğrultusunda uygun projeye erişilene kadar ön proje çizimleri gerçekleştirilerek, gerek inernet üzerinden gerekse kargo yolu ile tarafınıza ulaştırılarak görüşleriniz alınır.

Son halini alan projeler autocad formatında ve proje evrakı olarak size teslim edilir.

Resmi projelendirme çalışmalarımız ücrete tabidir.

Taahhüt - Uygulama Çalışmalarımız :

Gerek plan üzerinine kurgulu tadilat - bakım - onarım çalışmaları, gerekse yeni (sıfırdan) bina inşaatları ES YAPI tarafından taahhüt edilerek uygulamaları yapılır.

Tüm çalışmalarda çalışma sonucuna kadar olacak tüm işlemler hakkında teknik detay, görsel donanım, uygulama yöntemleri hakkında ayrı ayrı bilgilendirilirsiniz.

Ne olacağını bilmediğiniz bir çalışma içinde değil, her ayrıntısına kadar son derece hakim olduğunuz bir çalışma içinde yer alırsınız.

Her işlem sonrası kontrol etme imkanını , uzakta olsanız dahi, internet üzerinden sağlayabilirsiniz.

Her işlem sonrası fotoğraflar ile birlikte, zaruri durumlarda video görüntüleri ile kontrol raporu tarafınıza hızla, anında ulaştırılır.

Yapılacak işlemlerin dökümü , üniversal anlamda çok açık ve net ayrı ayrı belirtildiği için, herhangi bir işin olup, olmayacağı konusunda tereddüt yaşamazsınız.

Kısaca ; Vento Tadilat size teknolojik tüm imkanları kullanarak işinizi anında kontrol ev müdehale etme şansını, çok uzaklarda olsanız dahi kolayca sağlar.

Vento Tadilat, zorlaştıran değil, kolaylaştıran, problem üreten değil, çözüm sunan anlayışı ile keyifli tadilat ve inşaat taahhüt hizmetleri sunar.

BODRUM VENTO TADİLAT : TARİHİ YAPI RESTORASYON UYGULAMALARI


Yasal prosedür :

Tescilli tarihi yapılar Yüksek Anıtlar Kurulu envanterlerinde yer alır. Bu nedenle yapılacak tadilatlar (özellikle dış cephe ve fonsiyon değişiklikleri) Yüksek Anıtlar Kurulu izni ile gerçekleşir.

İzinsiz ve kaçak yapılan tadilatlar yapının mühürlenmesine, mahkeme açılmasına ve ceza ile sonuçlanmasına kadar varabilecek bir çok olumsuzluğu içinde barındırırlar.

Bir tarihi yapıda restorasyon yapılacağı zaman ;
Yapılacak tadilat işleri listelenir,
Evin fotoğraf çekimleri yapılır,
Yapılacak tadilatlar gerekli ise projelendirilir,
Hazırlanan dosya içine gerekli resmi evraklarda konularak, yerel belediye aracılığı ile Yüksek Anıtlar Kuruluna iletilir,
Yüksek Anıtlar Kurulunca yerinde inceleme yapılır,
Kurulun çalışmayı onaylaması durumunda çalışma için belediyeden tadilat izni alınır.

Tescilli yapılarda Yüksek Anıtlar Kurulu izni olmadan, yerel belediye tarafından tadilat izni verilmez.

Yüksek Anıtlar Kurulunun yapılacak çalışmayı onaylamaması durumunda, onaya engel teşkil eden çalışmalar değiştirilir, isteğe uygun revize edilerek, tekrar sorgu süreci gerçekleşir.

Yapılan çalışma sonuçlandığında sonuç dosyası yine fotoğraflar ile birlikte yerel belediyeye ve Yüksek anıtlar Kuruluna iletilir.

Eğer yapı tescilli değil ise ve ilgili yönetmelik gereği yakınında başka bir tescilli yapı yok ise, direkt belediyeden alınacak tadilat izni ile restorasyon gerçekleşir.

Tarihi yapı tescilli değil ancak yakınında tescilli başkaca bir bina var ise, yapılacak çalışma yine Yüksek Anıtlar Kurulundan izin alınmasını gerektirir.

Doğal olarak bu yasal presedürün hızlı ve problemsiz yürütülebilmesi için, bölgeye, bölgedeki yapıların teknik ve görsel özelliklerine hakim taahhüt firmaları ile çalışmak gerekecektir.

Yasal anlamda suçlu duruma düşmemek ve çıkmazlara sürüklenmemek için bu ön koşuldur.

Teknik çalışma :

Tarihi yapının genel mimarisini ve aslını koruyarak, tüm çalışmaları dikkatle yürütmek gerekir. Aynı zamanda bu uzunyıllar önce yapılmış yapıları, çağdaş ihtiyaçlara cevap verecek tarzda yapılandırmak da bir ihtiyaçtır.

Ana ahşap karkasların korunması, taş onarımlarının gerçek anlamda yapılarak binanın statiğinin kuvvetlendirilmesi, elektrik ve su tesisatları başta olmak üzere güncel ihtiyaçlara cevap verecek şekilde düzenlemelerin yapılması ana iş kalemleri arasında yer almaktadır.

Bina içinde ve dışında gerek ahşap gerekse taş çalışmalarında ki özel uygulamalar ile aslı korunan bir yapıda kendi tarzını oluşturmak mümkündür.

Vento Tadilat :

Tarihi yapı ilk önce yasal pozisyonu araştırarak size gerekli yasal bilgileri ve uygulama yöntemini aktarır.

Tarihi yapınızda olmaz ise olmaz, yani kesinlikle yapılması gereken yapı kuvvetlendirici çalışmaları yerinde tespit ederek, sizi bilgilendirir.

Güncel isteklerinizi dikkate alarak, genel mimariye uygun çözümler hazırlar.

Yapılacak çalışmada kullanılacak malzeme ve uygulama yönteminin tarafınızdan onaylanması ile birlikte çalışmalarına başlar.

Vento Tadilat,
tarihi yapılarda sizler için özel çözümler üretir.

BODRUM VENTO TADİLAT : PERİYODİK BAKIMLAR


Özellikle yazlık evlerimizde ki en büyük sıkıntı, evi kullanmak için geldiğimizde , çok küçük problemlerden dolayı sıkıntı yaşamamızdır.

Örneğin elektrik tesisatındaki ufak bir arızadan dolayı, evimizin bazı bölümlerinde elektrik enerjisi olmadığını düşünün. Prizler çalışıyor ama, ampuller yanmıyor ve herşey çalışıyor ama buzdolabı ve klima hattına enerji gelmiyor.

Giderken su giriş vananızı kaptmıştınız, geldiniz ve yol yorgunusunuz. Bir duş çok iyi gelir. Ama su giriş vananınız açma kolu sıkışmış, açılmıyor.

Kapı kilidinde tutukluk olması ve camı kırma teşebbüsünüzü ise hiç dile getirmemekte fayda var.

Kışın geldiğinizde kalorifer sistemi çalışmaya hazır mı acaba ?

Ya o geçen yaz bahçede cirit atan o sevimli minik fındık faresi ? Evin içine girerek çamaşır mainası ve bulaşık makinasının iç kablolarını umarız kemirmemiştir.

Aslında kontrol ve bakım listesi oldukça kabarıktır :
Tüm musluk- bataryalar kontrol edilecek,
Su akış hatları sızdırlık kontrolü yapılacak,
Elektrikli ev aletleri kontrol edilecek,
Kapıların menteşeleri ve kilit sistemleri kontrol edilecek,
Prizler, açma kapama anahtarları, ana otomat şalterler, sayaç, ampuller kontrol edilecek,
Isıtma ve soğutma cihazları kontrol edilecek,
Aspiratör ve klima filitreleri kontrol edilip, temizlenecek,
İç cephede sıva çatlakları onarılacak,
İç cephede boya rutuşları yapılacak,
Dış cepheye ait kapı ve pencerelerin sızdırmazlıkları kontrol edilecek,
Dış cephede sıva çatlakları onarılacak,
Dış cephe kaplamasında gerekli onarımlar yapılacak,
Tüm zeminlerde ısı değişiminden ve çözkmeden kaynaklanan derz boşlukları kontrol edilecek,
Pis su giderleri, yağmur olukları kontrol edilecek,
Bahçe kapısı gibi açık mekanik sistemler kontrol edilecek,
Çatı sızdırmazlık kontrol edilecek,
Genel temizlik sağlanacak,
kontrol edilecek...
kontrol edilecek...
kontrol edilecek...

Tüm kontroller tamamlandıktan sonra uygun malzeme temin edilerek onarımlar sağlanacak.

Kesin şart ise ; evin her an kullanıma faal halde hazır olma zorunluluğudur.

Vento Tadilat ;

Periyodik bakım cetvelinin oluşması için evinizde teknik keşif yapar.

Yapılacak bakım işlerini listeler ve her iş için bakım zamanlarını ve periyotlarını belirtir.

Artık hangi tarihlerde, ne aralıklarla , evinizde hangi çalışmaların yapılacağı bellidir.

Periyodik bakım uygulaması yıllık sabit bir ücrete endekslenir.

Siz sadece bir otel konforu niteliğinde her an kullanıma hazır evinizin tadını çıkarın, periyodik bakım cetvelinizde yer alan tüm işlerin garantili huzurunu yaşayın.

BODRUM VENTO TADİLAT : GÜVENLİK SİSTEMLERİ


Evinizi kullanırken ve evinizden uzaklardayken evinizin güvenliği sizin için önemli ise evinizin güvenlik sistemini ele almanız faydalı olacaktır.

Güvenlik sisteminizi aşama aşama oluşturabilir veya tam teşekküllü bir sistem kurulmasını sağlayabilirsiniz.

İşte size güvenlik sistemlerine ilişkin bir kaç aşama :

Tüm kapı ve pencerelerinize güvenlik swichleri yerleştirilmesi; sistem kurulduktan sonra kapı ve pencereleriniz açılması durumunda güvenlik sisteminizi devreye sokar.

Evinizin içine hareket sensörleri yerleştirilmesi; evinizin içine kapıyı veya pencereyi açmadan (örneğin duvarı kırarak) girilmesi durumunda güvenlik sisteminizi devreye sokar.

Duman detektörü yerleştirilmesi; yangın durumunda güvenlik sistemini deverye sokar.

Bu ve buna benzer aşamaları dahil ettiğiniz sisteminiz bir uyarı durumunda;
Harici sireni deverye sokabilir,
Otomatik olarak sizin kayıt ettiğiniz telefon numaralarını arayabilir,
Hatta merkezi kontrol istasyonu vasıtası ile güvenlik güçlerine bilgi verebilir.

Evinizde kalıcı elektrik kesilmesinde, sistemin yedek aküsünün zayıflamasında yine sizi uzaklarda olsanızda rahatlıkla uyarabilir.

Siz evde iken kullanmak istediğinizde ise programladığınız gece modunda çalışarak, gece size ev içininde seçtiğiniz bölgeleri kullanma imkanı da sağlayabilir.

Tüm bunların dışında evinizi dahili ve harici kameralar ile gözlemleme imkanını siz evinizden ne kadar uzakta olursanız olun size sunabilir.

VENTO TADİLAT :

Evinizde güvenlik unsurlarının sağlanabilmesi için riskli bölgelerin tespiti yaparak, kullanılacak ekipman ve sistem hakkında size bilgi aktarır.

Aşama aşama uygulamaya geçirebileceğiniz seçenekli güvenlik sisteminiz sizin istediğiniz tarzda montajı yapılarak, çalışır halde teslim eder.

BODRUM VENTO TADİLAT : VIP HİZMETLER


VIP hizmetlerimiz sadece diğer hizmetlerimizden faydalanan portföy müşterilerimiz için geçerlidir.

Vento Tadilat;


Bakım, onarım, tadilat, plan, proje ve taahhüt işlerinden herhangi birisi için çalışma yaptığı müşterilerine aşağıdaki hizmetleri ek ücret talep etmeden verir :

Tüm çalışmalarda digital fotoğraf ve video desteği,
Evinizin emlak vergisi ödemesi,
Su,elektrik ve telefon faturalarının ödenmesi,
Otel rezervasyonu,
Uçak bileti rezervasyonu,
Araç kiralama ve sürücü hizmeti,
Eviniz için gerekli tüm sigorta hizmetleri,
Evinize gelmeden önce temizlik hizmeti,
Bahçıvan hizmeti.

Eğer Vento Tadilat müşterisi iseniz VIP hizmet desteği sizinle birliktedir.


Çalışmalarınız tamamlanana kadar digital fotoğraflar ve video görüntüleri ile görsel olarak bilgilendirilirsiniz.

Evinizin emlak vergisi, elektrik, su ve telefon faturaları gibi süreli ödemeleri ile uğraşmazsınız. Sigorta işlemlerine kadar size yardımcı olur.

Siz veya misafirleriniz için gerekli olabilecek otel, uçak ve kiralık araç ihtiyaçlarınızı sizin adınıza organize eder.

Evinize gelmeden önce Vento Tadilat' ı aramanız evinizin her geldiğinizde tertemiz sizi hazır halde beklemesi, bahçe düzeninizin korunması, sulanması için yeterli olacaktır.

Vento Tadilat :

Müşterilerine misafir hassasiyeti ile hizmet vermekten mutluluk duyar.

BODRUM VENTO TADİLAT : DİĞER İŞLER - HİZMETLER


Vento Tadilat Mühendislik ve Uygulama Hizmetleri ;

Yaptığı çalışmalar ve ana iş kollarını www.vento4.com adlı bu internet sitesinde belirli başlıklar altında toplamıştı Vento Tadilat' ın çalışma sistemi, bilgi ve tecrübeye dayalı, profesyonel bakış açısı ile bir yapının ihtiyacı olan tüm teknik desteği sağlamaktır.

Aynı zamanda projelendirme ve taahhüt bölümü ile yeni binalar inşaatını sağlamakta çalışma alanları içinde yer almaktadır.

Tüm bunların dışında ev sahiplerini tam anlamı ile misafir kabul eden bir anlayışla Müşteri Destek Hizmetlerini sürdürmektedir.

Biz diğer işleri; bizim iş listemizde olmayan ancak sizin ihtiyacınız olan tüm talepler olarak kabul ederiz.

Bu talepler içerisinde size yardımcı olabileceklerimiz konusunda profesyonel çözüm üretiriz, ancak tamamı ile uzmanlık alanımız dışında olanlar için, affımızı isteyerek size yol gösterebiliriz.

BODRUM Vento Tadilat :

Sizin gerçek , tek ve doğru partnerinizdir.


ADRES

Vento Tadilat
Vento4 Danışmanlık & Uygulama
Atatürk Bulvarı. No: 203 D Blok / 1

Bodrum / MUĞLA

Tel : + 90 (252) 363 91 41
Gsm : + 90 (535) 382 04 36

W: http://www.ventotadilat.com
E: info@ ventotadilat.com